Ой, ў садочку на Купалле

ОЙ, Ў САДОЧКУ НА КУПАЛЛЕ.

5 ліпеня у дзіцячым садку адбылося фольклернае свята “Ой, ў садочку на Купалле”. Дзеці з задавальненнем шукалі папараць кветку, скакалі праз вогнішча, выконвалі беларускія песні і танцы, чыталі вершы, гулялі ў народныя гульні, вадзілі карагоды. Асадлівая радасць на свяце для дзяцей – гэта сустрэча з Бабай Ягой, ад якой яны спачатку ахоўвалі чароўнае вогнішча, а помым разам з ей гулялі і адгадвалі загадкі. Кульмінацыяй свята сталі гульні с вадой і пусканне па вадзе вяночкаў. Задаволенымі засталіся і дзеці, і бацькі, якія прысутнічалі на свяце. Гэта свята запомніцца выхаванцам надоўга .